O nás

o_nasJá se jmenuji Zuzana Brixí, pejskům se věnuji již od roku 1993 a během této doby jsem měla možnost získat spoustu cenných informací a spolu se psy zažít nezapomenutelné chvíle. Díky pejskům jsem poznala svého muže a založili jsme rodinu. Manžel se pejskům věnuje přibližně stejně tak dlouho, jako já a zkušeností se mu za tu dobu podařilo získat také mnoho.

První pejsek tedy fenka welššpringršpaněla se k nám dostala jako 3 letá. Ona k nám přijela jako naprosto úžasná, vyrovnaná, bezproblémová „dáma“. Naprosto mě okouzlilo to, že je to tak rychle přizpůsobivý, chápavý, přemýšlivý pes a zároveň ona byla a je tak přírodní, ne pře šlechtěná, jako některá jiná plemena. Nedlouho poté jsme se rozhodli, že si dovezeme naší první importovanou fenečku, pochází z jedné z nejlepších a z nejstarších chovatelských stanic v Holandsku.

Myšlenka na to se věnovat se chovu, tohoto úžasného plemene nedala na sebe dlouho čekat a jsem moc ráda, že jsem měla takovou myšlenku a uskutečnila jí. Naše chovatelská stanice je Brixi´s Pride a byla založena v roce 2008. Je to rodinná chovatelská stanice. Naším cílem je chovat zdravé, povahově vyrovnané pejsky s výborným exteriérem a pracovními vlohami. Jsme velmi rádi, když majitelé štěňátek od nás s námi zůstávají v kontaktu a podělí se s námi o zážitky. Jsme připraveni jim kdykoliv pomoci a poradit. S mnoha z nich jsme se stali velice dobrými a blízkými přáteli, za což vděčím vlastně welšpringrům.

Je to něco nepopsatelného, když máte možnost být u zrodu života, takové vitální, života chtivé …….

Měla jsem možnost za těch 27 let, poznat více plemen, hlavně služebních i loveckých, ale žádné není pro mě tak bezkonkurenční, jako právě welššpringršpaněl. Také nejen vlastnosti, ale vzhled je pro mě velice přitažlivý, jsou tak elegantní psi, v běhu vynikne jejich krásná a jednoduchá a hlavně funkční stavba těla, je to radost se na ně už i jen dívat.

o_nas1Péči o naše pejsky a odchovu štěňátek se věnujeme celá rodina, to znamená já, můj manžel i dva naši synové. Všichni jsme hrdí na naše pejsky, máme doma několika násobné šampiony několika zemí, i některým odchovům, kteří se rozhodli si vyzkoušet výstavy se dobře vede. Máme importované fenky z Holandska a na krytí téměř vždy jezdíme do zahraničí.  Vybíráme kvalitní zdravé a povahově vyrovnané krycí pejsky. Štěňátka od nás najdete nejen v Čechách, ale i v  Německu, Rakousku, Polsku, Slovensku, Švýcarsku, Norsku, Rusku, Slovinsku, Chorvatsku, Maďarsku, Itálii a dalších zemích.

S pejsky se účastníme výstav, kde se hodnotí jejich exteriér a celkový dojem z pejska, ale i pracovních zkoušek (lovecké), kde se hodnotí vrozené a vycvičené dovednosti, dále také na loveckých akcích, kde se prověřují dovednosti pejsků v praxi. Na všech těchto místech, máme možnost se setkávat se stejně nadšenými lidmi a probírat a získávat nové poznatky, naši pejsci zase s jejich čtyřnohými kamarády stráví veselé chvilky společnou hrou.

Jsem moc ráda, že jsme měli možnost poznat toto plemeno a za to chci také poděkovat mojí kamarádce Janě. Jano, velký dík!

­